Vodácká expedice

Jako druhou akci v roce, pro členy a přátele pořádáme vždy začátkem května vodáckou expedici. Postupně máme v plánu sjet všechny české řeky. Máme spluty již tyto řeky: Berounku, Sázavu, Vltavu, Ohři, Moravu a Lužnici.

Ve dnech 3. – 5. 5. 2019 proběhl další ročník tradiční květnové vodácké expedice. Tento rok jsme vybrali řeku Lužnici. Počet účastníků se zastavil na počtu 37 vodáků. Plavba proběhla naším klasickým dvou-etapovým způsobem: první etapa měřila 20 Km a vedla z Tábora – kempu na staré Papírně, druhá etapa (15 Km) vedla z kempu na staré Papírně – kempu Pohoda (kam jsme však už nedorazili protože nás v poslední hospodě chytla silná bouřka…no a potom se už nechtělo jelikož proběhlo několik desítek piv a byla zima. Počasí nám pro letošek moc nevyšlo a oba dva dny plavby byly studené a deštivé. Teplota ráno klesala snad až k nule. Celkem jsme se tedy dostaly na asi 35 km řeky Lužnice. Ubytováni jsem byly v kempu Pohoda kterou vlastní báječní holandští manželé… kteří nám vyšli se vším naprosto vstříc a jazyková bariéra nebyla vůbec znát.


Fotogalerie z poslední vody (2019):

Fotogalerie od Pavla Borny


Fotogalerie od Jirky Štěpánka ml.


 

13 komentářů u „Vodácká expedice

 1. Aj so Slovenska posielam veľké poďakovanie za skvelú akciu všetkým zúčastneným a organizátorovi zvlášť a dúfam že sa mi podarí zo Slovenska ešte niekoho doniesť na druhý splav. Ďakujem pekne Stano čo veze zo Žiliny vlak

 2. Tak jsem se dostal konečně ke komentáři 🙂 Zcela nepochybně naprosto štrapační akce, která se udála v excelentní kázni, tentokrát byl příjem alkoholických nápojů nižší než obvykle, takže akce proběhla bez menších či větších zakolísání, cvaknutí se na voleji (viď Hámo) apod. My s Hámou, po zralé úvaze 🙂 , jsme si pobyt o jeden den prodloužili a vypadá to, že jsme možná vychlastali ten den hospodu ! 😀 Salut příští rok. Michale, díky za tradičně skvěle zorganizovanou akci ! Kázeň je prostě to hlavní, je vidět, že tuto pravdu velmi ctíš !

 3. Pozdrav všem a poděkování Michalovi za pěkný výběr kempu, zařízení báječných snídaní pod modrým nebem a neméně krásného počasí. Myslím že to byl nejdůležitější podklad pro krásně prožitý víkend i pro mě, ačkoliv jsem se na vodu neodvážila 😉
  Jinak za kluky myslím že i plavba po oleji ač byla dlouhá a namáhavá jim ponechá hezké vzpomínky na kolektivní sport 🙂
  Každopádně zařídit vše pro 38,5 lidí není snadné a tak ještě jednou : „Děkujeme Míšo“
  Jana, Nikolas, Míra a Lukáš

 4. Ahoooooj, krásný víkend, krásná příroda, krásná řeka…….. v podstatě i počasí vyšlo. Super lidi, organizace – všechno klaplo. Už teď se těšíme na příští rok. Díky všem. IL

 5. Již třetím rokem jsme s váma přožili super víkend na vodě…Vždy to je víkend plný zážitků, super lidiček..a vždy výborné organizace (děkujeme říďo). A za Elis můžu říct že i víkend plný buřtů…. Za nás zase jednička s hvězdičkou a už se moooc těšíme na příští rok.
  PS: Kája si tu každý den zpívá…“ Po silnici ide vlak a v něm sedí…atd“

 6. Ahooooj všicí, super víkend, super počasí, děkujeme organizátorům a těšíme se na další akce.

 7. Za naši posádku bych chtěla pochválit ředitele akce,kterým byl Michal a to za několik věcí.Každopádně za poučení z minulého roku a podchycení důležitých věcí ,takže pěkný kemp s teplou a fungující sprchou a restaurací a zajištění stravování po oba dny plavby (myslím že bez přípravy bychom restauračky nenašli a myslím že i když to nebyly grand-hotely,tak bylo dobře,že je co jíst a účastníci minulého ročníku mi snad dají zapravdu).
  Také zařízení raftů a domluva s vlastníky či zaměstnanci kempu pro téměř 30 lidí kteří to tak měli naprosto bez starostí si zaslouží hvězdičku.
  No a naposledy se skláním před objednaným počasím-to bylo naprosto bez chyby.
  Děkujeme také za zachycení zážitků našim fotografem.
  Bylo to hezké,odpočinkové a veselé.
  Zdravíme všechny a zase někdy……….

 8. Ahoooj, strávili jsme s Vámi příjemný víkend. Děkujeme organizátorům, zdravíme nové i staré přátele. Díky a hodně zdarů při podobných akcích. Někdy naviděnou!! IL

 9. Svkělá akce, skvělá banda, skvělé počasí, skvělí organizátoři. Děkuji za skvělé zážitky a nové přátele.
  Za rok a nebo na dalších našich akcích naviděnou. PB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *